Chrobotek Reniferowy

Skandynawski, żywy mech na ścianie!

Główny produkt w naszej ofercie pozyskiwany jest w lasach Skandynawskich. Zbierany ręcznie przez wykwalifikowanych zbieraczy, to materiał całkowicie naturalny, o przykuwającej uwadze strukturze. Chrobotek Reniferowy, nie wymaga pielęgnacji oraz opieki. Polecany jest do stosowania w pomieszczeniach, gdzie poziom wilgotności względnej wynosi minimum 30-40 %. Dostępny w 15 podstawowych kolorach, z możliwością zamówienia mchu w dowolnym kolorze.

Chrobotek reniferowy jest coraz częściej wykorzystywany w wystroju wnętrz, również w Polsce. Cieszy się sporą popularnością ze względu na ładny wygląd, dużą prostotę w utrzymaniu, jak i szereg korzyści:

  • Działa jak naturalny higrometr – chrobotek pobiera wilgoć z powietrza (nie należy go podlewać). Żeby wyglądać idealnie potrzebuje wilgotności powietrza na poziomie 40%-60% – dokładnie tyle ile człowiek.
  • Pochłania toksyny i oczyszcza powietrze z kurzu, dzięki czemu pomaga np. alergikom i astmatykom.
  • Izolator dźwięku – dzięki swojej gąbczastej strukturze mech dobrze pochłania dźwięk, poprawiając akustykę pomieszczenia
  • Aranżacja wnętrz – dzięki łatwości w utrzymaniu, pozwala na stworzenie rozmaitych aranżacji, które świetnie wyglądają i wymagają bardzo niewiele pielęgnacji, w porównaniu do np. roślin doniczkowych

masz pytania?

Samowystarczalne

Ogrody wertykalne Spectrum MOSS, nie wymagają wody, światła słonecznego, gleby czy też opieki botanicznej. Dodatkowo, zapewniają wieloletnią świeżość.

100% Naturalne

Nasze produkty są w 100% naturalne. Starannie zebrane rośliny z Lasów Skandynawskich, odpowiednio wyselekcjonowane oraz zaimpregnowane.

Antystatyczne i higieniczne

Ponieważ ściany zielone Spectrum MOSS są antystatyczne, i nie przyciągają pyłu. Dzięki pozbawieniu ich wartości odżywczej, nie przyciągają również owadów i patogenów.

Zawsze świeże

Zielone ściany z mchu nigdy nie pożółkną, nigdy nie zwiędną. Mech przed montażem, jest specjalnie zabezpieczany środkami impregnującymi, dzięki którym pozostanie niezmienny przez lata.

Antyalergiczne

Dzięki swoim właściwościom anty-statycznym, mech nie przyciąga cząsteczek, które mogłyby powodować alergię. Dodatkowo, dzięki anty-statyczności, nie wymaga odkurzania.

Dobre dla zdrowia

Nasze ściany zielone zwiększają jakość powietrza dzięki absorpcji toksyn. Zapewniają zdrowsze i bardziej relaksujące środowisko w naszym codziennym życiu.

Ognioodporne

Nasze produkty zostały poddane odpowiednim testom. Spełniają wszelkie wymagania certyfikatu ISO 11925-2 dotyczącego norm odporności na ogień i warunki pożarowe.

Wieloletnie

Zielone ściany z mchu Spectrum MOSS, w odpowiednich warunkach klimatycznych, są w stanie zachować swoje niezwykłe właściwości nawet do 10 lat.

Facebook